KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13761060

nr 1376 1060

Gustaf Rydberg

(1835-1933), Sverige

Oljemålning, Gustaf Rydberg (1835-1933), Gård vid vattendrag. Signerad. Olja på duk, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm

Kondition: slitage

Gustaf Rydberg, svensk bildkonstnär född 1835, död 1933.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:28:36

31/1 20:59:56 1      Vinnande bud

Gustaf Rydberg

Läs mer om Gustaf Rydberg